Paulina Janczak

← Wróc do prtfolio

IQ ART Agencja Aktorska – wyłączność

Urodzona w 1990 roku. Aktorka teatralno-musicalowa.

Seriale:

2012 – 2016 – Na dobre i na złe

 

Debiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu Upiór w Operze A.L.Webbera. W 2010 roku wcieliła się w Cosette w Les Miserables C.Schonberga. Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu Koty. Wraz z zespołem Teatru Muzycznego ROMA zdobyła potrójną platynową płytę za album z muzyką z Upióra w Operze i złotą za Les Miserables.

Współpracowała także z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wcieliła się w rolę Christine w musicalu Phantom Yestona, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, gdzie została zaproszona do kontynuowania przygody z Christine Daae w Upiorze w Operze, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Artystka jest solistką koncertów musicalowych MusicaLove w Teatrze Rampa w w Warszawie (okrzyknięte najlepszym spektaklem muzycznym sezonu artystycznego 2013/2014), Broadway Exclusive, Broadway Street – The Show oraz The Best Of Sir Andrew Lloyd Webber.

Stworzyła koncert SingLadies – czyli kobiecy świat musicalu, w którym wraz z Kasią Łaską, przy akompaniamencie Damiana Pietrasika wyśpiewują najpiękniejsze damskie songi musicalowe.

Odtwórczyni roli Ani w musicalu – komedii „Prześliczna wiolonczelistka” we współpracy z zespołem Skaldowie. Była też Szamanką w Imibali oraz Młodą w Sweet Chic Club w Teatrze V6 w Łodzi. We współpracy z tymże Teatrem, brała udział w spektaklu IMAGINARIUM podczas LIGHT MOVE FESTIVAL 2015, gdzie zawieszona kilkanaście metrów nad ziemią wykonała operową wokalizę inspirowaną popisem Divy z “Piątego Elementu” – filmu S.F. Luca Bessona.

Współpracuje z Polską Sceną Muzyczną. Między innymi z Barbarą Kurdej – Szatan, Robertem Janowskim i Kasią Moś nagrała piosenkę- hymn Szlachetnej Paczki „Szlachetne Serca” .

Studentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Stypendystka Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST, Związku Artystów Scen Polskich o/W oraz Fundacji na rzecz Inicjatyw społecznych PERSPEKTYWY – „na rzecz młodych talentów”.

Demo (sceny – nagranie wewnętrzne IQART)

Paulina – Madea

Oficjalna strona aktorki: http://www.paulinajanczak.com

FullSizeRender(5)

  • Kategoria: Aktorki